Deniz temalı beş sıradışı balayı destinasyon önerisi.

Çağteks ekibi olarak sizler için hazırladık! Hemen göz atın. 


Konu balayı programına geldiğinde çiftler kalabalıklarda buluşmanın verdiği heyecanın ardından ya klasik bir kumsal tatili ya da benzer sakinlikte başka seçeneklere kaçıyor gibi. O yorgunluğun ardından dinlenmek istemeleri elbette anlaşılır. Ancak hayatın en anlamlı ve sembolik geçiş törenlerinden sonra aslında sakin ve hareketsiz bir tatilden çok daha fazlasına yetecek enerjileri olabileceğini de göz ardı etmemek gerek. 


Klasik ve sakin bir balayı yerine hem fiziksel hem de ruhsal olarak harekete geçmeyi tercih edebilecek çiftlerimiz için çağteks gelinlik ekibi olarak bir liste hazırladık. Evlendikten sonra harekete geçmenin verdiği bereketle tazelenmek isteyen çiftlerimize deniz ve su temalı maceralı, farklı balayı seçenekleri listemize bir göz atın!


1- Biyolüminesan kano turu yapın!

Puerto Rico’da gün batımının ardından kano sürerken su altındaki rengarenk biyoçeşitliliği izleyin! Puerto Rico’ya bağlı Fajardo su sporlarıyla ünlü bir kent. Kendinizi çok yormadan doğanın büyüsüne tanıklık edeceğiniz bu mükemmel macerayı biyolüminesan kano turları başlığıyla internetten araştırabilirsiniz!:)


2- Balina gözlem turuna çıkın!

Balinaları birçok şekilde gözlemlemek artık daha kolay. Bunun için kendi isteğinize göre karadan, sudan, bottan veya motorsuz deniz araçlarını tercih ederek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gösteriye eşinizle birlikte şahitlik edebilirsiniz. 


3- Bahama’larda adını bile bilmediğiniz küçük adacıklara doğru yelken açın. Siz açamazsanız bir kaptan ile anlaşın.!

Sadece Bahama’larda değil yanıbaşımız Ege’de bile herkesin çok bilmediği küçük adacıklar var. Hayal kurarken rotamızı uzattık ama hayalleri gerçekliğe uydurmak için kısaltmak da pek tabii mümkün! Bütçenize ve kendi isteklerinize göre pek çok firmadan tekne veya katamara kiralayabilir eğer seyahatiniz boyunca tekne ile uğraşmak istemiyorsanız bir kaptan ile anlaşıp aklınızda ve kalbinizde hemen yer edecek böyle bir seyahate çıkmayı düşünebilirsiniz! :)


4- Galapago Adası’nı keşfedin.


Darwin’in deniz yolculuğuna ve vahşi yaşamla yakından karşılaşma fikrine heyecan duyan çiftler için Galapagos şahane bir seçenek. Burada geçireceğiniz balayında dev kaplumbağalar ve mavi ayaklı sümsük kuşları size eşlik edecekler :) Etrafta yapacağınız deniz turlarında ise nadir canlılarla karşılaşabilir, şnorkelle yüzerek unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. 


5- Berrak sulara dalın!


Karayipler’den Kızıldeniz’e hattta Türkiye’de birçok lokasyonda derin veya sığ kayalık denizlerde resiflere dalarak sualtını keşfetme imkanlarını araştırın. Orada karşılaşacağınız canlılarla selfie çekmek için bir sualtı kamerası hazırlamayı unutmayın. Çünkü görüp hissettikleriniz karadakinden çok farklı olacak :)