Düğün mekanı seçimi nasıl yapılır?

Düğün mekanı seçimi nasıl yapılır?

Hep hayalini kurduğunuz o gün geliyor ve hem heyecandan hem de heyecanın yarattığı stresten yorgun düşebilirsiniz. Ancak hayal ettiğiniz gibi gibi bir düğüne sahip olabilmeniz için sakin kalmalısınız. Henüz zamanınız varken düğününüzü planlamalı ve bu planlar doğrultusunda gelinlik, saç, makyaj, aksesuar ve düğün mekanı gibi konulara değinmelisiniz.

Düğün mekanı seçmeden önce bir konsept belirleyin, siz bir salon düğünü mü yoksa kır düğünü mü hayal ediyorsunuz?

Mekan seçimi yapmadan önce kendinize bu soruyu sormalısınız. 

Salon düğünleri ve kır düğünü mekanları birbirinden farklı konseptlere sahiptirler, ne istediğine karar vermeniz bu aşamada işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Tabi ki düğününüzü yapacağınız mevsime göre mekan seçimi yapmalısınız.

Zamanlama çok önemli! 

kır düğünü

Düğününüzden en fazla 1 yıl en az ise 6 ay öncesinde mekan seçimi için hazırlıklara başlayabilirsiniz, özellikle yaz sezonları düğünlerin en çok tercih edildiği tarihler olduğundan zamanınız daraldıkça düğününüz için seçeceğiniz mekanda uygun bir gün bulamayabilirsiniz. Mekan seçimini yaparken bütçenizi de düşünmek durumdaysanız zamanlamayı iyi ayarlayabilmelisiniz.

Zamanlamanıza göre fiyat seçenekleri de değişiklik gösterecektir, gözde tarihlerde seçim yapa

Davetli sayınızı belirleyin!

 salon düğünü

Seçeceğiniz düğün mekanı davetli sayınıza, ikramlarınıza göre değişiklik gösterebilir bu sebeple fiyatlandırma hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz için davetli sayınızı az çok bilmeniz gerekir.

Konseptinize, misafirlerinize ve sunumunuza uygun bir kaç salonu aklınızda belirledikten sonra fiyat teklifi alabilirsiniz, size en uygun olanı bulabilmenizde yardımcı olacaktır. Bir önemli unsurda istediğiniz konsepti mekanın size sunabiliyor olmasıdır.

Mekanlarda kendi içlerinde farklılık gösterebilir, bazı düğün mekanlarında sizin için her detay düşünülürken bazılarında ise sadece mekan için anlaşılabilir, bu durumda bir organizasyon şirketi ile çalışmanız gerekebilir.

Le Parc de Mariage, hayalinizdeki düğün için size tüm olanakları sunar, VIP bahçe ve salona sahiptir. Detaylı incelemek ve randevu almak için;

www.leparcdemariage.com

 

Mekan seçiminizi yaparken bir çok küçük detay vardır. Özellikle zamanlamanızı doğru yapabilmeniz çok önemli. Bunun yanında da konsept, davetli sayısı, müzik, sunum, konum, hava durumu ve fiyatlara dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz mekanla bütün detayları ayrıntılı şekilde netleştirmelisiniz.