Düğün Menünüz İçin Ruhu da Doyuran 10 Sade Fikir

Özel tasarım gelinlik gibi evliliğe dair konsept ve trend uygulamalarında yılları aşan deneyimimizle sizlere ilham olmak adına hazırladığımız blog serimize düğün menüsü ile devam ediyoruz. Düğün yemeğiniz söz konusu olduğunda, yüzlerce kez gördüğünüz yemeklerden, klasik menülerden ve sunumlardan bunalmış gibi hissedebiliriz. Bu nedenle daha özel bir şeye hizmet etmek için karar aşamasında düşüncelere kendimizi kaptırabiliriz. Bizler de Çağteks ekibi olarak tam olarak böyle hisseden evlenme arifesindeki adaylara ilham vermeye yardımcı olmak için, basit ancak ruhu da doyuran 5 farklı düğün menüsü fikrini bir araya getirdik.


İyi Hissettiren Atıştırmalıklar Deneyin


İyi hissettiren atıştırmalıklar, ancak zarif bir sunum ile... Olmaz demeyin ve küçük, birkaç kaşıklık ufak kaplarda sunulan bir porsiyon domates çorbasıyla eşleştirilen bir ısırık büyüklüğünde ızgara hellim peynir… Harika hissettirme mi?  Böyle ufak sıcacık detaylar ve lezzetli yemekler misafirlerinizi memnun eder.


Kendi-Brunch-Kasenizi Yapın


Eğer davetiniz kokteyl olacaksa veya öğle sularında biraray gelecekseniz bir brunch konsepti hazırlayabilirsiniz. Brunch diyince akılınıza krepler ve yumurta tabaklar geliyor olabilir ancak başka seçenekler de var. Kahvaltı yemeklerinde benzersiz bir farklılık veya değişim arıyorsanız, acai kaseleri servis etmeyi düşünebilrisiniz. Bunlar zeminde çeşitli soslar içeren smoothie kaseleridir. Farklı malzemelerle dolu bir istasyona törende yer vererek bu deneyimi interaktif hale getirin (düşün: taze meyveler, tohumlar, kuruyemişler ve granola).


Külahta Şarküteri


Herkesin şarküteri dükkanlarına takıntılı olduğu ve orda iştahlı hissettiği bir sır değil. Ancak, törende açık büfe şarküteri sunsanız bile kalabalık arasında konukların kendilerine hizmet etmesi zor olabilir. Bu yaratıcı düğün menüsü fikrinde ise şahane tuzlu atıştırmalıkları alışılmışın dışında bir sunumla konuklarınıza dağıtabilirsiniz: bir külah şarküteri!. Sevdiklerinizin tadını çıkarması için önceden hazırlanmış peynir, kuru et, kraker ve meyve çeşitlerini külahta çevre dostu ahşap ve kağıt sunumlarla sunabilirsiniz. 


Mevsim Sebzeleri Tadımları


Düğün sezonunu mevsiminin bereketi de bol olur, siz de bu bolluğu lezzetli taze sebzelerle dolu bir tadımlıklarla neden misafirlerinize sunmayasınız? Geleneksel olarak haşlanmış veya ızgarada aroma katılmış mevsim sebzelerini hoş bir sunumla dağıtabilirsiniz ve fotoğraflarda da kesinlikle çarpıcı görünecektir. Başka bir avantaj daha mı? Diyette veya vejetaryen, vegan beslenen misafirlerinize de kısıtlama getirmeksizin herkes bu yemeğin tadını çıkarabilir. Tadımlıkları aile evinde görülen tarzda veya bir antre olarak sunabilirsiniz. 


Patates Kızartması Kapları


Patates kızartması olmadan düğün menüsü fikirleri listemizi bitirmek istemedik! Kendisi bildiğiniz gibi gece geç saatlerde, çocukken her öğünde, yetişkinlikte mutluluk veren her kaçamak öğünde popüler bir atıştırmalık. Herkesin favorisi olabilecek bir yemektir. Atıştırmalık kızarmış patatesleri  ev tipinde hazırlayıp, küçük kaplarda ve beraberindeki sosta servis ederek misafirlerin mideleri kadar duygularını da nostaljik ve unutulmaz bir şekilde doyurun! :)