Gelin Makyajı ve Saçı


Bu özel ve unutulmaz gününüzde bir çok detay ile karşılaşabilirsiniz. Detaylar kafanızı karıştırabilir bu yüzden planlı olmalı ve zamanlamayı iyi ayarlayabilmelisiniz. Saç ve makyaj konusunda kararlarınızı önceden belirleyin ve bu detay aklınızdan çıksın…

Gelin Saçı 

Saçınızın seçeceğiniz gelinlik ile uyum içerisinde olmasına dikkat edin. Omuzlarınızı açıkta bırakan bir gelinlik tercih ediyorsanız saçlarınızı açık bırakabilir, dalgalı bir görünüm ile tamamlayabilirsiniz. Kolları uzun bir gelinlik tercih ediyorsanız da saçlarınızı tamamen toplayarak dağınık bir görünümden kaçınabilirsiniz.

Kabarık ve prenses modeli bir gelinliğiniz varsa hafif salaş ama fazla dağınık olmayan bir topuzu bir taç ile tamamlayabilirsiniz. Duvağınız topuzunuzun altından su gibi akabilir. Makyajınızda da ışıltıları eksik etmeyin. Mat bir görünüm solgun durmanıza neden olabilir. Işıltılı bir göz makyajı, takma kirpikler ve açık tonlarda bir ruj ile mükemmel olacaktır.

Saçlarınızda yoğun bir model tercih ederseniz hem kalabalık hemde dağınık bir görünüme neden olabilir. Ayrıca ne kadar detaylı bir saç modeli seçerseniz takılacak toka sayısını arttıracağından günün sonunda başınızda inanılmaz bir ağırlık ve ağrı ile karşılaşabilirsiniz.

Saçlarınızda örgüler kullanabilirsiniz, farklı ve canlı hava katacaktır. Örgülerinizi küçük taşlar veya küçük çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Gelin Makyajı


Makyajınızı seçerken dudaklardan ziyade gözleri ön plana çıkarmaya özen gösterin, düğün saatlerinde pasta ve içeceklerle dudaklarınızı ara ara tazelemek zorunda kalabilirsiniz. Açık tonlardaki ve ten renginize yakın renklerdeki rujlar bu durumdan sizi kurtarabilir. Makyajınızın kalıcılığı çok önemli, terleyebileceğinizi ön görerek suya dayanıklı ürünler tercih edebilirsiniz. Gözlerinizde de çok koyu kullanımdan kaçının, sade ama şık bir o kadarda gösterişli olabilmeniz için koyu renk zorunluluğu yok. Kızıl ve kahve tonları tercih edebilir, ışıltılı farlar ile şık ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Uzun takma kirpikler zaten gözlerinizi olduğundan daha da ön plana çıkaracaktır.

Düğün mekanı ve gelinlik seçiminizde bu detaylarda size yol gösterebilir. Yeşillerin içinde bir düğünde saçınızı çiçeklerle süsleyebilir, salon düğününde ise duvağınıza taşlardan oluşan bir taç ekleyebilirsiniz.