Özel tasarım nişan veya evlilik yüzüğü/alyansı yaptırmaya dair bilmeniz gereken 5 tüyo!

Hiç kendinize özel tasarım bir takı yaptırmadıysanız, evlilik veya nişan yüzüğünüzü de bu şekilde yaptırma düşüncesi korkutucu görünebilir! 

Fakat emsalsiz bir nişan veya evlilik yüzüğü yaptırmak çoğu insanın düşündüğünden aslında çok daha kolay. 


1- Özel Tasarım Daha Fazla Zaman Alır

Aynı özel tasarım gelinlik diktirmek gibi, özel tasarım nişan veya evlilik yüzüğü yaptırmak, hazır bir yüzük sipariş etmekten daha uzun sürer. Özel bir mücevher parçası yaratmak için ilham aldığınız stilleri bilmeniz, tasarımınızı aklınızda oluşturmanız, tasarımınıza ince değişiklikler katmanız  ve yüzüğünüzü aşağı yukarı zihninizde canlandırmanız gerekir ve bunların hepsi de haliyle zaman alır. Ortalama olarak, özel tasarım bir nişan veya evlilik yüzüğü oluşturmak yaklaşık 3 ila 6 hafta sürer, bu nedenle özel tasarım bir nişan yüzüğü yapacaksanız programınızda bu fazladan zamana izin verdiğinizden emin olun. :)


2- Önce Bütçenizi Belirlemeniz Önemli

Aynı şekilde yine özel tasarım gelinlik diktirmek gibi, özel tasarım mücevher veya takı tasarımcısıyla konuşmadan önce bütçe belirlemelisiniz. Bu, yüzüğünüz tasarlanmaya başladığında yanlışlıkla bütçenizde açılmamanızı sağlayacaktır. Ayrıca mücevher tasarımcınız bütçenizi en üst düzeye çıkarmak için tasarımınızı ayarlamasına ve en çok önem verdiğiniz şeylere öncelik verdiğinizden emin olmanıza yardımcı olacaktır.


3-Her Yerden İlham Alabilirsiniz

Tasarım sürecinin başlangıcında insanların ilham verici imajlar getirmesi yaygın bir durumdur. Bizler de gelinlik tasarımında benzer bir süreç işletiyoruz aslında. İnsanlar genellikle beğendikleri nişan veya evlilik yüzüğü örneklerini götürürler, ki bu şahane. Ancak tasarım ilhamını aslında her yerden alabilirsiniz. Örneğin, diğer takı türlerinden... Ya da sizi içine çeken mimariden, tatildeyken çektiğiniz bir fotoğraftaki renklerden, en sevdiğiniz kitaptaki bir şeyin tanımından ve benzeri şeylerden…

4- Alyans Malzemelerini Anlamak Faydalı

Bir nişan veya evlilik yüzüğü tasarlarken hem stil seçeneklerinizi hem de malzeme seçeneklerinizi anlamak istemeniz çok anlaşılır. Tasarım gelinlik yaptırırken de gelinliğin kumaşı, danteli ve diğer malzemelerine dair teknik bilgiler edinmek işleri kolaylaştırır. Bir nişan yüzüğü oluştururken düşünmeniz gereken iki tür malzeme vardır: değerli taşlarınız ve değerli metaliniz. Değerli taşlar ve metaller dünyasına girerek tarzınızı bulabilirsiniz.


5- Sürecin Keyfini Çıkarmak Önemli

Özel tasarım bir nişan veya evlilik yüzüğü yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler hakkındaki tüyo dolu listemizi bitirmeden, yüzüğünüzü yaratmanın eğlenceli olması gerektiğini belirtmek isteriz. Aslında bu bütün bir evlilik sürecinde, gelinlik tercih ederken, organizasyonunuzu planlarlarken kesinlikle unutmamanız gerekn bir ayrıntı. Özel tasarım bir nişan veya evlilik yüzüğü yaptırmak, hayatta bir kez karşılaşabileceğiniz özel bir deneyimdir. Nihai üründen zevk aldığınız kadar yaratma sürecinden de keyif almalısınız. Bu nedenle, kendinizi stresli hissederseniz, bir adım geri atıp yeniden merkezlenmeye çalışın.